|
Ürün ayrıntıları:
|
| Durum: | Yeni fabrika mührü (NFS) | Ürün No.: | HC-MFS23G1-UE |
|---|---|---|---|
| Menşei: | Japonya | ||
| Vurgulamak: | Mitsubishi Endüstriyel Servo Motoru,Mitsubishi Yaskawa AC servomotor |
||
Kompakt montaj makineleri, yüksek hızlı toplama ve yerleştirme üniteleri, hassas ambalaj hatları ¥ hepsi tek başına çıplak bir motorun sıklıkla karşılayamayacağı bir gereksinimi paylaşır:Çıkış hızı çok yüksek veya yük inersiyası doğrudan bağlantı için çok büyüktür..Mitsubishi HC-MFS23G1-UEHer iki problemi de tek bir fabrika entegre paketinde çözüyor.EN Avrupa Standartı ve UL/C-UL Kuzey Amerika Standartı, ve Mitsubishi Electric'in orijinal mühürlü ambalajında yenisi olarak teslim edildi.
| Parametreler | Değer |
|---|---|
| Bölüm Numarası | HC-MFS23G1-UE |
| Alternatif Kod | HCMFS23G1UE |
| Üreticisi | Mitsubishi Electric Corporation |
| Seriler | MELSERVO J2S / HC-MFS |
| Yapılandırma | Entegre dişli motoru (Motör + G1 Genel Endüstriyel Dişli Başlığı) |
| Motor nominal çıkışı | 200 W (0,2 kW) |
| Güçlendirme Voltajı | 200 V AC sınıfı |
| Rütbeli Akım | 1.5 A |
| Motorun nominal tork | 0.64 Nm |
| Motorun maksimum tork | 1.9 Nm |
| Motorun nominal hızı | 3,000 rpm |
| Motorun maksimum hızı | 4,500 rpm |
| Düğme başı tipi | Genel Endüstriyel Redüksiyon Aletleri |
| Kodlayıcı Tipi | Dahili mutlak, 17 bit |
| Kodlayıcı çözünürlüğü | 131,072 ppr |
| Çubuk Tipi | Düz. |
| Motor Flanş | 60 × 60 mm |
| Koruma derecesi | IP55 (aşağın sonu ve bağlantısı hariç) |
| Çalışma sıcaklığı | 0 °C - +40 °C |
| Standartlara Uygunluk | EN Avrupa Standartı / UL / C-UL |
| İnerti sınıfı | Ultra Düşük |
| Kaynağı | Japonya |
| Durum | Kutuda yeni, fabrikada mühürlü |
HC-MFS23 temel motoru, Mitsubishi'nin ultra düşük eylemsizlik HC-MFS ailesinin 200W üyesidir.Hızlı hızlanma ve yüksek döngü çalışmaları için optimize edilmiş bir motorHC-MFS23G1-UE'ye fabrikada takılan G1 dişli başlığı, tek başına teker teker motorun sağlayamayacağı iki şeyi ekliyor.
Öncelikle,Döngü çarpımıDeğişim başlığı, motorun doğrudan üretebileceğinden çok daha yüksek bir çıkış tork üreterek, vites oranına orantılı olarak tork çarpırken çıkış asının hızını azaltır.İkinci,İnersiyon eşleştirmesiRedüksiyon vites başı, motor şaftına geri yansıyan yükün etkin inersiyasını vites oranının karesine kıracaktır. This allows the ultra-low inertia motor to drive loads with substantially higher inertia than would otherwise fall within acceptable limits — which is precisely the problem that makes geared servo motors the right answer for driving heavy tooling, yüklü döner masalar veya karmaşık armatür kümeleri.
Çünkü şanzıman fabrikada monte edilmiş ve montaj Mitsubishi'yi eşleşmiş, hizalanmış ve test edilmiş bir birim olarak bırakıyor.makine üreticisi, bir vites kutusunu bir motor şaftına ayrı ayrı monte ederken gelen boyutsal tolerans yığılma ve bağlantı hizalama taleplerinden kaçınır.
HC-MFS ailesinin belirleyici özelliği, sadece güç değil rotor eylemsizliktir. Ultra düşük eylemsizlik, motorun servo komutlarına yanıt olarak son derece hızlı hızlandırdığı ve yavaşladığı anlamına gelir.Motorun kendi dönme kütlesinin üstesinden gelmek için harcanan en az enerji ileDeğişim başlığı bu avantajı yükle genişletir: çıkışta daha ağır bir mekanizma olsa bile, servo sistemi keskin,Montaj otomasyonunun gerektirdiği döngü hızlarında tekrarlanabilir hareket profilleri, ambalaj makineleri ve yarı iletken taşıma ekipmanları.
Bu kombinasyon ′′ düşük motor inersi, yüksek çıkış tork,hızlı kapalı döngü yanıtı, HC-MFS serisinin, saatte konumlandırma döngülerinin sayısının birincil performans ölçümü olduğu uygulamalarda azaltma dişlileri ile ortaya çıkmasının nedeni.
Kodlayıcı motor şaftında okur ve Mitsubishi'nin yüksek hızlı seri bağlantısı üzerinden servo amplifikatöre dönüş başına 131.072 farklı pozisyon aktarır.Servo sistemi bu motor tarafı konum verilerini amplifier parametrelerinde dişli oranını hesaba katarak çıkış çubuğu konumuna dönüştürür.
Mutlak olmak, motorun güç döngüleri boyunca konum bilgisini koruduğu anlamına gelir. Servo amplifier'e monte edilmiş A6BAT pil ile,Makinenin kapatıldığı zaman çoklu dönüş pozisyonu verileri korunur.. Başlangıçta herhangi bir referans dönüş rutinine gerek yoktur.Kendine yönlendirme dizisini ortadan kaldırmak, makinenin kullanım ömrü boyunca her döngü boyunca birleşen gerçek dünya üretim avantajıdır..
Bu-ABBelirleme, bu ünitenin üretildiğini ve aşağıdakileri karşılaması için belgelendiğini doğruluyor:
EN Standartı- Avrupa Birliği ve AEA içinde satılan ve kullanılan CE işareti taşıyan elektrikli ekipmanların elektriksel güvenliği, motor yapısı ve elektromanyetik uyumluluğu kapsayan uygunluk çerçevesi.
UL/C-UL Standartı¢ Kuzey Amerika endüstriyel ve ticari elektrik sistemlerinde kurulum için gerekli olan hem ABD (UL) hem de Kanada (C-UL) pazarlarını kapsayan Underwriters Laboratories güvenlik sertifikası.
Mitsubishi'nin kendi belgelerine göre, -UE modelinin elektrik ve mekanik performansı, AB dışı sürümle aynıdır.Sıfır, üretim izlenebilirliğini ve uyum doğrulamalarını gösterir.Çoklu coğrafi pazarlara tedarik eden veya düzenleyici belgeler için müşteri denetim gereksinimlerini karşılamak zorunda olan OEM makine üreticileri için,-UE varyantı, motor performansında herhangi bir fedakarlık yapmadan bu süreçlerin gerektirdiği sertifikasyon izini sağlar..
HC-MFS23G1-UE,MR-J2S-20A(analog/puls tren komutu) veyaMR-J2S-20B(SSCNET ağ komutu) servo amplifikatörleri, her ikisi de MELSERVO J2S platformunda 200W değerli.Değişim oranı, servis sırasında amplifikatörün elektronik gear oranı parametresine girilmelidir, böylece servo sistemi motor kodlayıcı sayımlarını çıkış ocağı konumuna doğru bir şekilde çevirir.Mitsubishi'nin MR-J2S amplifikatörleri bunun için özel parametreler sağlar, bu da kurulumunu kolaylaştırır.
HC-MFS23G1-UE, aynı ünitede düşük çıkış hızı, daha yüksek çıkış tork ve sertifikalı standart uyumluluğu gerektirdiğinde hassas otomasyon için belirtilmiştir:
Montaj makineleriG1 dişli başının yüklü armatürler ve aletler için gereken çıkış torkunu kontrol edilebilir, tekrarlanabilir hızlarda sağladığı döner indeksleme istasyonları ve çok eksenli montaj hücreleri
Paketleme ve etiketleme ekipmanları∆ format ayarlama eksenleri ve orta hızda doğru konumlandırmanın maksimum hızdan daha kritik olduğu kayıt sürücüleri
Seçim ve yerleştirme ve taşıma sistemleri lineer ve döner taşıma eksenleri, dişli başının yük inersiyasını kabul edilebilir bir aralıkta getirerek, tam hareket profilleri boyunca dinamik tepkiyi iyileştirir
Tıbbi ve laboratuvar otomasyonuEN ve UL/C-UL uyumluluğunun zorlu bir tedarik şartı olduğu Avrupa veya Kuzey Amerika pazarları için tasarlanmış sistemler
Yarım iletken ve elektronik üretimWafer taşıma, bileşen yerleştirme ve inceleme konumlandırma eksenleri, düşük eylemsizlik, konum doğruluğu ve standart belgeleri aynı anda spesifikasyon sayfasında görünür
S1: Hangi servo güçlendirici HC-MFS23G1-UE ile uyumludur?
Doğru amplifikatörlerMR-J2S-20A(dış bir PLC veya denetleyici tarafından analog veya darbeler tren komutu) veyaMR-J2S-20BHer ikisi de MELSERVO J2S platformu içinde 200W derecelendirilmiştir.Değişim oranı, pozisyon geri bildiriminin çıkış çubuğu hareketini doğru bir şekilde yansıtmasını sağlamak için amplifikatörün elektronik vites parametrelerine programlanmalıdır..
S2: Çıplak HC-MFS23 motorunu kullanmakla karşılaştırıldığında G1 vites başlığı ne sağlar?
G1 vites başlığı, vites oranına oranla tork çarpımını arttırırken, çıkış asının hızını azaltır.ve bu oranın karesi ile motor şaftına geri yük yansıtılan dayak azaltırBu, 200W ultra düşük eylemsizlik motorunun, önerilen çalışma sınırları içinde çıplak motorun taşıyabileceğinden daha yüksek eylemsizlik veya daha yüksek çıkış tork gerektiren yükleri çalıştırmasına izin verir.Düşük çıkış hızı gerektiren uygulamalar için, yüksek çıkış tork veya daha iyi yük inersi eşleşmesi, entegre G1 vites başlığı mühendislik çözümüdür.
S3: HC-MFS serisindeki G1, G5 ve G7 şanzıman kafa konfigürasyonları arasındaki fark nedir?
BuG1Belirleme, Mitsubishi'nin genel endüstriyel redüksiyon takımıdır. Tipik montaj, taşıma,ve orta düzeyde çıkış ocağı doğruluğu kabul edilebilir olan otomasyon uygulamaları.G5 ve G7Çok daha sıkı geri tepki özelliklerine sahip, yüksek açısal doğruluk gerektiren uygulamalar için tasarlanmış hassaslık azaltma dişlileridir.hassas döner masalar veya ölçüm ekipmanları gibiG1 çoğu otomasyon ve işleme uygulamaları için uygundur; makinenin açısal doğruluk gereksinimleri bunu gerektirdiğinde G5/G7 belirtilir.
S4: -UE sonek ne anlama gelir ve başvurum için gerekli mi?
Bu-ABSon ekleyici motorun üretildiğini ve her ikisine de uyması için sertifikalandığını gösterir.EN Avrupa Standartı(AB pazarlarındaki CE işaretlenmiş ekipmanlar için gereklidir) veUL/C-UL StandartıMotor performansı AB dışındaki sürümle aynıdır ̇ fark, düzenleyici belgeleri ve üretim izlenebilirliği.Eğer makineniz Avrupa satışları için CE işareti alacaksa veya Kuzey Amerika müşterisi için UL gerekliliklerini karşılamak zorunda kalırsa, -UE varyantını belirtir. Düzenlenmemiş ortamlarda iç kullanım için, her iki sürüm de aynı şekilde çalışır.
S5: 17 bit kodlayıcı motor şaftındaki veya vites başlığı çıkış şaftındaki konumu okuyor mu?
Kodlayıcımotor asansörüServo güçlendirici, programlanmış elektronik vites oranını kullanarak motor tarafındaki konum sayımlarını karşılık gelen çıkış çubuğu açısına çevirir.072 ppr kodlayıcının çözünürlüğü, kontrol döngüsündeki çıkış şaftının konumunu doğru bir şekilde temsil ederkenMakine denetleyicisinin bakış açısından, tüm konum komutları ve geri bildirimler çıkış çubuğu açısından ifade edilir.
İlgili kişi: Ms. Amy
Tel: +86 18620505228